Digitálny zápis o stretnutí pre Slovenskú basketbalovú asociáciu

Od novej sezóny spúšťame pre potreby Slovenskej basketbalovej asociácie novú funkcionalitu v podobe digitálneho zápisu o stretnutí.

O zápis zo stretnutia sa počas basketbalového zápasu starajú tzv. pomocní rozhodcovia pri zapisovateľskom stolíku. 

Miesto papieru počítač a tablet

Od aktuálnej sezóny prejde Slovenská basketbalová asociácia (SBA) z pôvodnej papierovej formy na novú formu digitálneho zápisu. Ten je súčasťou športového informačného systému ActiveSport a je zároveň integrovaný na oficiálny FIBA score sheet čo umožňuje generovanie udalostí a priebehu zápasu do oficiálne predpísaného formátu.

Pomocní rozhodca pri stolíku zapisovateľov v IS najskôr otvorí konkrétny zápas a vytvorí hracie súpisky domáceho a hosťujúceho tímu pričom zároveň označí základné zostavy jednotlivých družstiev. Po potvrdení zo strany trénerov jednotlivých tímov (potvrdenie prebieha formou elektronického podpisu) prepne zápas do stavu live.

V tom momente je možné zapisovať jednotlivé zápasové akcie ako sú body, trestné hody, fauly, striedania, oddychové časy. Všetky zaznamenané akcie, spolu s aktuálnym stavom a časom, sa zapisujú do časovej osy priebehu zápasu. V prípade chyby zo strany zapisovateľa, alebo v prípade upozornenia zo strany rozhodcov stretnutia je možné sa k už zapísaným akciám vrátiť a chybu opraviť.

Digitálny zápis zefektívňuje rokmi zabehané postupy a predstavuje ďalší krok na ceste k digitalizácii kľúčových procesov správy a riadenia súťaží SBA.

Chcete sa dozvedieť viac?

Uvažujete o možnostiach zefektívnenia riadenia športového zväzu? Neváhajte nás kontaktovať.

Športový informačný systém ActiveSport v súčasnosti používajú Slovenský zväz ľadového hokeja, Slovenský zväz florbalu, Slovenská gymnastická federácia, Slovenská basketbalová asociácia, Slovenský zväz lyžovania, ako aj ďalšie zväzy a športové organizácie.

Športové IS Vývoj aplikácií

18.09.2023

Všetky aktuality