Nový webový portál Mesta Trnava

Dnes sme spustili do ostrej prevádzky nový oficiálny webový portál Mesta Trnava.

Trnava - ActiveCity

V rámci realizácie projektu nového portálu Mesta Trnava sme dodávali kompletný grafický návrh a CMS redakčný systém na správu a riadenie obsahu.

Základom riešenia je redakčný systém ActiveCity, ktorý je určený na jednoduchú správu a riadenie obecných stránok, mestských portálov, resp. portálov samosprávnych krajov.

Rýchla a jednoduchá implementácia 

Vďaka pestrej palete predpripravených modulov riešenia ActiveCity, dokážeme v prípade produkcie mestských portálov postupovať mimoriadne efektívne.  

Všetky moduly sú navrhnuté tak, aby s ich použitím bolo možné vyskladať relevantné informácie, ktoré je možné následne veľmi jednoducho obsahovo a významovo vzájomne poprepájať.

Cieľom je poskytnúť návštevníkovi stránky čo najkomplexnejšie informácie na jednom mieste bez nutnosti komplikovaného dohľadávania.

Svieži dizajn a prehľadná architektúra

Po vizuálnej stránke vychádza nový web z oficiálneho dizajn manuálu mesta. Z hľadiska zvolených farieb dominujú kráľovská modrá a zlatá farba spolu s logom Trnavy. Pri návrhu grafickej podoby a celkovej štruktúry portálu sme kládli dôraz na jednoduchosť a prehľadnosť. Do centra pozornosti sme dali používateľa, ktorý má na výber viacero možností ako s portálom pracovať.

Ústrednym prvkom titulnej stránky je tzv. vyhľadávacia centrála doplnená o zoznam tagov, resp. rýchlych liniek. Tie umožňujú návštevníkovi rýchlu cestu k hľadaným informáciám a mesto ich môže samozrejme podľa potreby kedykoľvek meniť.

Celková architektúra zodpovedá aktuálnym zvyklostiam návštevníkov stránky, ktorý už na web pristupujú vo výrazne väčšej miere prostredníctvom mobilných telefónov. Dizajn nového portáluje plne responzívny.

Chcete sa dozvedieť viac?

Uvažujete o novom webovom sídle? Hľadáte vhodné riešenie pre vaše mesto, mestskú časť, alebo obec?

Digitálnym službám pre mestá a obce sa venujeme dlhodobo. Na našich riešeniach sú prevádzkované elektronické služby približne 150 miest a obcí na Slovensku, vrátane Bratislavy a Košíc.

Radi vám pomôžeme. Neváhajte a kontaktujte nás.

Webové portály

13.05.2024

Všetky aktuality